Zapraszamy Was do Nowinki od 9 do 15 sierpnia na tegoroczne Spotkanie z Muzyką, Sztuką i Rzemiosłem. Festiwal rozpoczniemy od poniedziałkowego koncertu zespołu ludowego Lubov! Bądźcie z nami, zaczynamy o godzinie 19.00
 Podobnie jak w zeszłym roku dzień rozpoczynamy od porannej jogi (już w poniedziałek), po której będzie (od środy), po raz pierwszy w Nowince medytacja prowadzona.
Codziennie będzie można uczestniczyć w zajęciach z gliną - będziemy lepić ręcznie oraz próbować swoich sił na kole, w zajęciach z grafiki manualnej - malowanie tuszem inspirowane naturą.
W pierwszych dniach festiwalu (poniedziałek i wtorek godzina 9.30) Wasze dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach z elementami teatru i dramy prowadzonych przez teatr Karimba, z wykorzystaniem różnych instrumentów.
Na festiwalu gościć będziemy wszechstronnie utalentowaną śpiewaczkę, która poprowadzi warsztaty ze śpiewu, na których wspólnie wyśpiewamy tantry słowiańskie.
 
Wieczorami będziemy spotykać się przy ognisku i wspólnie muzykować. Zapraszamy serdecznie wszystkich muzyków, a także tych którzy lubią tylko wsłuchiwać się w dźwięki różnych instrumentów. W tym roku przyłączy się do nas kobieta o wspaniałym głosie, śpiewająca tradycyjne pieśni, która zagra nam na skrzypcach i lirze korbowej.
Zaprzyjaźniony podróżnik poprowadzi warsztaty fotograficzne oraz zaprezentuje pokaz zdjęć z rożnych stron świata i opowie o swoich wyprawach.
Na miejscu będzie można kupić wyroby rękodzielnicze, biżuterię, ceramikę i produkty kowalskie.
Od początku festiwalu można nocować na ruinach dworku renesansowego, a także rozbić u nas swój namiot (cena 30 zł za osobę/noc) Osoby nocujące poza Nowinką, a chcące uczestniczyć w wydarzeniach, zachęcamy do deklaracji na pobyt agroturystyczny dzienny. Wykupienie dziennego pobytu gwarantuje możliwość uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach, wyżywienie (poza śniadaniem) oraz miejsce przy ognisku wieczorem (cena za osobę 60 zł za dzień)
Kuchnia rusza od południa z zupą, później będą kolejne ciepłe posiłki do wyboru, a także coś słodkiego do przekąszenia na podwieczorek, wszystkie posiłki będą wegetariańskie. Cena za całodzienne wyżywienie (od godziny 12.00) to 50 zł za osobę.
W kolejnych dniach będziemy udostępniać więcej szczegółów o zajęciach, warsztatach i ludziach, którzy współtworzą festiwal.
Szczegóły konkretnych wydarzeń możecie śledzić na naszym fanpage.
Do zobaczenia! 

FESTIWAL 21 
Spotkanie z Muzyką, Sztuką i Rzemiosłem w Nowince
9-15 sierpnia 2021

04 sierpnia 2021

NAPISZ DO NAS

WROĆ DO BLOGA

Znajdź nas na...